jbovlaste import Perioda Tabelo de la Elementoj lang eo: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
m (Gleki moved page jbocre: jbovlaste import Perioda Tabelo de la Elementoj lang eo to jbovlaste import Perioda Tabelo de la Elementoj lang eo without leaving a redirect: Text replace - "jbocre: ([a-z])" to "$1") |
(reformat table) |
||
Line 1: | Line 1: | ||
{| class="wikitable" | |||
|| H|| || || || || || || || || || || || || || || || || || He | |||
|- | |||
|H|||||||||||||||||| | || cidro|| || || || || || || || || || || || || || || || || || solnavni | ||
|- | |||
|| hidrogeno|| || || || || || || || || || || || || || || || || || heliumo | |||
|- | |||
| | || Li|| Be|| || || || || || || || || || || || B|| C|| N|| O|| F|| Ne | ||
|- | |||
|| roksodna|| jinmrberilo|| || || || || || || || || || || || jicmrboro|| tabno|| trano|| kijno|| li'orkliru|| navni | |||
|- | |||
| | || litio|| berilo|| || || || || || || || || || || || boro|| karbono|| nitrogeno|| oksigeno|| fluoro|| neono | ||
|- | |||
| | || Na|| Mg|| || || || || || || || || || || || Al|| Si|| P|| S|| Cl|| Ar | ||
|- | |||
| | || sodna|| lidgusyjinme|| || || || || || || || || || || || jinmrmalume|| cancmu|| sackycmu|| sliri|| kliru|| laznynavni | ||
|- | |||
| | || natrio|| magnezio|| || || || || || || || || || || || aluminio|| silicio|| fosforo|| sulfuro|| kloro|| argono | ||
|- | |||
| | || K|| Ca|| || Sc|| Ti|| V|| Cr|| Mn|| Fe|| Co|| Ni|| Cu|| Zn|| Ga|| Ge|| As|| Se|| Br|| Kr | ||
|- | |||
| | || sodnrkali|| bogjinme|| || jinmrskandi|| jinmrtitani|| jinmrvanadi|| rogjinme|| jinmrmanga|| tirse|| ridjinme|| nikle|| tunka|| zinki|| fasyjinme|| dotyjinme|| arseniko|| lurcmu|| xunkliru|| mipnavni | ||
|- | |||
| | || kalio|| kalcio|| || skandio|| titanio|| vanado|| kromo|| mangano|| fero|| kobalto|| nikelo|| kupro|| zinko|| galiumo|| germaniumo|| arseno|| seleno|| bromo|| kriptono | ||
|- | |||
| | || Rb|| Sr|| || Y|| Zr|| Nb|| Mo|| Tc|| Ru|| Rh|| Pd|| Ag|| Cd|| In|| Sn|| Sb|| Te|| I|| Xe | ||
|- | |||
| | || xunsodna|| jinmrstronti|| || jinmrtitri|| jinmrzirkoni|| jinmrniobi|| mlibdena|| runjinme|| jinmlruteni|| jinmlrodi|| jinmrpaladi|| rijno|| jinmrkadmu|| xinjinme|| tinci|| antimoni|| tedjicmu|| zirkliru|| ciznavni | ||
|- | |||
| | || rubidio|| stroncio|| || itrio|| zirkonio|| niobo|| molibdeno|| teknecio|| rutenio|| rodio|| paladio|| argxento|| kadmio|| indio|| stano|| stibio|| teluro|| iodo|| ksenono | ||
|- | |||
| | || Cs|| Ba|| || Lu|| Hf|| Ta|| W|| Re|| Os|| Ir|| Pt|| Au|| Hg|| Tl|| Pb|| Bi|| Po|| At|| Rn | ||
|- | |||
| | || sodnrsezi|| tijyjinme|| girzrlantano|| jinmrluteti|| jinmrxafni|| jinmrtantalu|| gusyciljinme|| jinmlreni|| jinmrbosmi|| jinmrdiridi|| jinmrplati|| solji|| margu|| jinmrtali|| cnisa|| jinmrbismu|| jinmrpoloni|| klirlxastati|| dircynavni | ||
|- | |||
| | || cezio|| bario|| lantanidoj|| lutecio|| hafnio|| tantalo|| volframo|| renio|| osmio|| iridio|| plateno|| oro|| hidrargo|| talio|| plumbo|| bizmuto|| polonio|| astato|| radono | ||
|- | |||
| | || Fr|| Ra|| || Lw|| Rf|| || || || || || || || || || || || || || | ||
|- | |||
| | || fasysodna|| dircyjinme|| girzrtaktini|| jinmrlorensi|| jinmlruterfordi|| || || || || || || || || || || || || || | ||
|- | |||
| | || franciumo|| radiumo|| aktinidoj|| lauxrencio|| ruterfordio|| || || || || || || || || || || || || || | ||
|- | |||
| | || || || La|| Ce|| Pr|| Nd|| Pm|| Sm|| Eu|| Gd|| Tb|| Dy|| Ho|| Er|| Tu|| Yb|| || || || || | ||
|- | |||
||| | || || || jinmrlantano|| jinmrseri|| jinmrpraseodimi|| jinmrneodimi|| fagycevjinme|| jinmrsamari|| ronjinme|| jinmrgadolini|| jinmrterbi|| jinmrdisprosi|| jinmrxolmi|| jinmrberbi|| jinmrtuli|| jinmrtiterbi|| || || || || | ||
|- | |||
||| | || || || lantano|| cerio|| prazeodimo|| neodimo|| promecio|| samario|| euxropio|| gadolino|| terbio|| disprozio|| holmio|| erbio|| tulio|| iterbio|| || || || || | ||
|- | |||
||| | || || || Ac|| Th|| Pa|| U|| Np|| Pu|| Am|| Cm|| Bk|| Cf|| Es|| Fm|| Md|| No|| || || || || | ||
|- | |||
||| | || || || jinmrtaktini|| lidycevjinme|| jinmrprotaktini|| jinmrvurani|| jinmrneptuni|| jinmrplutoni|| merjinme|| jinmrkuri|| jinmrberkeli|| jinmrkaliforni|| jinmrtainctaini|| jinmrfermi|| jinmrmendelevi|| jinmrnobeli|| || || || || | ||
|- | |||
||| | || || || aktinio|| torio|| protaktinio|| uranio|| neptunio|| plutonio|| americio|| kuriumo|| berkelio|| kaliforniumo|| ejnstejnio|| fermio|| mendelevio|| nobeliumo|| || || || || | ||
|} | |||
||| |
Latest revision as of 20:19, 2 March 2015
H | He | |||||||||||||||||||
cidro | solnavni | |||||||||||||||||||
hidrogeno | heliumo | |||||||||||||||||||
Li | Be | B | C | N | O | F | Ne | |||||||||||||
roksodna | jinmrberilo | jicmrboro | tabno | trano | kijno | li'orkliru | navni | |||||||||||||
litio | berilo | boro | karbono | nitrogeno | oksigeno | fluoro | neono | |||||||||||||
Na | Mg | Al | Si | P | S | Cl | Ar | |||||||||||||
sodna | lidgusyjinme | jinmrmalume | cancmu | sackycmu | sliri | kliru | laznynavni | |||||||||||||
natrio | magnezio | aluminio | silicio | fosforo | sulfuro | kloro | argono | |||||||||||||
K | Ca | Sc | Ti | V | Cr | Mn | Fe | Co | Ni | Cu | Zn | Ga | Ge | As | Se | Br | Kr | |||
sodnrkali | bogjinme | jinmrskandi | jinmrtitani | jinmrvanadi | rogjinme | jinmrmanga | tirse | ridjinme | nikle | tunka | zinki | fasyjinme | dotyjinme | arseniko | lurcmu | xunkliru | mipnavni | |||
kalio | kalcio | skandio | titanio | vanado | kromo | mangano | fero | kobalto | nikelo | kupro | zinko | galiumo | germaniumo | arseno | seleno | bromo | kriptono | |||
Rb | Sr | Y | Zr | Nb | Mo | Tc | Ru | Rh | Pd | Ag | Cd | In | Sn | Sb | Te | I | Xe | |||
xunsodna | jinmrstronti | jinmrtitri | jinmrzirkoni | jinmrniobi | mlibdena | runjinme | jinmlruteni | jinmlrodi | jinmrpaladi | rijno | jinmrkadmu | xinjinme | tinci | antimoni | tedjicmu | zirkliru | ciznavni | |||
rubidio | stroncio | itrio | zirkonio | niobo | molibdeno | teknecio | rutenio | rodio | paladio | argxento | kadmio | indio | stano | stibio | teluro | iodo | ksenono | |||
Cs | Ba | Lu | Hf | Ta | W | Re | Os | Ir | Pt | Au | Hg | Tl | Pb | Bi | Po | At | Rn | |||
sodnrsezi | tijyjinme | girzrlantano | jinmrluteti | jinmrxafni | jinmrtantalu | gusyciljinme | jinmlreni | jinmrbosmi | jinmrdiridi | jinmrplati | solji | margu | jinmrtali | cnisa | jinmrbismu | jinmrpoloni | klirlxastati | dircynavni | ||
cezio | bario | lantanidoj | lutecio | hafnio | tantalo | volframo | renio | osmio | iridio | plateno | oro | hidrargo | talio | plumbo | bizmuto | polonio | astato | radono | ||
Fr | Ra | Lw | Rf | |||||||||||||||||
fasysodna | dircyjinme | girzrtaktini | jinmrlorensi | jinmlruterfordi | ||||||||||||||||
franciumo | radiumo | aktinidoj | lauxrencio | ruterfordio | ||||||||||||||||
La | Ce | Pr | Nd | Pm | Sm | Eu | Gd | Tb | Dy | Ho | Er | Tu | Yb | |||||||
jinmrlantano | jinmrseri | jinmrpraseodimi | jinmrneodimi | fagycevjinme | jinmrsamari | ronjinme | jinmrgadolini | jinmrterbi | jinmrdisprosi | jinmrxolmi | jinmrberbi | jinmrtuli | jinmrtiterbi | |||||||
lantano | cerio | prazeodimo | neodimo | promecio | samario | euxropio | gadolino | terbio | disprozio | holmio | erbio | tulio | iterbio | |||||||
Ac | Th | Pa | U | Np | Pu | Am | Cm | Bk | Cf | Es | Fm | Md | No | |||||||
jinmrtaktini | lidycevjinme | jinmrprotaktini | jinmrvurani | jinmrneptuni | jinmrplutoni | merjinme | jinmrkuri | jinmrberkeli | jinmrkaliforni | jinmrtainctaini | jinmrfermi | jinmrmendelevi | jinmrnobeli | |||||||
aktinio | torio | protaktinio | uranio | neptunio | plutonio | americio | kuriumo | berkelio | kaliforniumo | ejnstejnio | fermio | mendelevio | nobeliumo |